Medus valgomas tūkstančius metų. Skirtingais metais, skirtingu metu, skirtingose vietovėse bičių suneštas medus yra unikalus, nes sudėtis priklauso nuo tuo metu žydinčių augalų surinkto nektaro ar lipčiaus. Šiandien už lango XXI amžius, pilnais technologijų, modernių sprendimų, tad kokius bitininkavimo būdus naudoti, ką ir kaip daryti, kad į stiklainius būtų supilstytas skanus ir natūralus medus.
Natūralaus medaus “kelias” – kaip padėti bitėms avilyje švariai “supakuoti” medų koryje, kada ir kaip medų išsukti, į ką supakuoti – patarimai bitininkui, informacija pirkėjui ir valgytojui. Pagrindinai dalykai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį:
- Bityno vieta parenkama šalia miško ir natūralių pievų, gamtos apsuptyje, kuo toliau nuo pramonės ir didelių ūkių.
- Švarus avilys, – jei bitės žiemojo blogai, reikia keisti avilį, naudoti naujus rėmelius.
- Vaškuolės naujiems koriams gaminamos iš natūralaus vaško, kurį praėjusiais metais medaus sukimo metu gavome atakiuodami korius su medumi.
- Prasidėjus medunešiui, meduvėje naudojami tik nauji koriai arba tik rėmeliai su siaura vaškuolės juostele, tokiu būdu bitės rėmelyje padaro natūralaus vaško korį ir prineša į jį medaus.
- Medunešio metu bitės nemaitinamos ir nedaudojamos priemonės erkėms naikinti.
- Išimant korius su medumi, dūminė naudojama minimaliai.
- Medus sukamas tik iš pilnai užakiuotų korių, tik iš meduvės korių.
- Atakiavimo vonelė ir įrankiai, medsukis, sietas medui pasirenkami iš nerūdijančio plieno. Laikomasi higienos reikalavimų.
- Išsuktas medus pilamas į kibirus ar išpilstymo indus pagamintus iš nerūdijančio plieno arba specialaus plastiko, galinčio turėti sąlytį su maistu.
- Medus pilstomas į naujai pagamintą stiklinę tarą.
- Stiklainiuose medus laikomas 5-18°C temperatūroje, sausoje tamsioje vietoje.
Jei mėgstate skanų natūralų medų, galite jį įsigyti mūsų Krautuvėlėje.
NUOLAIDOS!
Krautuvėlė
Užsukite, rasite įvairių skonių medaus